SESJA ŚLUBNA W PAŁACU OSTROMECKO

wyjątkowa sesja ślubna w Pałacu Ostromecko

Co dziś będzie na tapecie? Powiem krótko: sesja ślubna w pałacu Ostromecko. Mam to szczęście, że jako fotograf ślubny w okolicy Bydgoszczy znajduje się jeden z piękniejszych pałaców, który zajął drugie miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Park Polski 2009. Zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku – to o nim dzisiaj będzie mowa. Brzmi świetnie. Dlaczego uwielbiam to miejsce? Po prostu, jest niesamowite. Dwa imponujące pałace – mniejszy barokowy i większy w stylu neoklasycystycznym. Klasa i elegancja, które stanowią perfekcyjne tło do pałacowej sesji ślubnej. Zieleń parku dodaje rustykalnego klimatu, a warto zaznaczyć, że jest jej ponad 38ha. Kto by pomyślał, że w jednym miejscu możemy znaleźć ogród w stylu angielskim i włoskim. Oba zróżnicowane pod względem kompozycyjnym i krajobrazowym. A co to oznacza? Duuuużo ciekawych kadrów bez konieczności pokonywania dodatkowych kilometrów. All-in-one, jak to przedstawia współczesny marketing. Każda z tamtejszych alei (a znajdziemy tu: kasztanową, grabową i lipową) jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Monumentalne drzewa, strumienie, stawy i polany sprawiają, iż każdy fotograf znajdzie tam coś dla siebie. Do zdjęć z sesji ślubnej wniosłem odrobinę lasu, który jest sprytnie wkomponowany zespół pałacowo parkowy. Całość stanowi idealną proporcję między bogactwem, a prostotą.

CZAS NA SESJĘ ŚLUBNĄ – PLANOWANIE, A RZECZYWISTOŚĆ

Tak piękne miejsca mają to do siebie, że ciężko jest je zastać „puste”. Alejkami przechadzają się spacerowicze, odbywają się różne imprezy okolicznościowe, plenerowe, koncertowe, wystawy dzieł sztuki oraz rekonstrukcje historyczne. Zazwyczaj staram się, utrzymać czystą kompozycję i nie łapać przypadkowych ludzi do kadru. Chyba, że ich obecność ma coś wnieść do zdjęć ślubnych. Jadąc na sesję ślubną w pałacu, miałem wiele pomysłów do zrealizowania. Ale jak to mówią: „spodziewaj się niespodziewanego”. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, gdy po dojechaniu na miejsce i okazało się, że połowa obszaru jest wyłączona ze zwiedzania. Wspomniany obszar został zagospodarowany pod plan filmowy dla ekipy Wojciecha Smarzowskiego i jego najnowszej produkcji „Wesele 2”. Oprócz szczęśliwców podpatrujących „od kuchni” jak powstaje film, byli tam także aktorzy, statyści, reżyser, operatorzy i kaskaderzy. Niestety nie mieliśmy czasu na obserwowanie widowiskowych scen z udziałem Agaty Kuleszy czy Roberta Więckiewicza. Dobrą strategią, pozwalająca unikać tłumów jest wyruszenie na sesję zdjęciową o samym świcie. Przy okazji mamy piękne światełko wschodzącego słońca. My chcieliśmy złapać zachód i zostaliśmy troszkę dłużej, czego efektem są zdjęcia po zmroku.

SESJA POŚLUBNA – WYJĄTKOWA PAMIĄTKA

Przed moim obiektywem stanęło szczęśliwe małżeństwo Katarzyny i Rafała. Wcześniej towarzyszyłem im na ślubie w zabytkowej katolickiej świątyni – Garnizonowym Kościele św. Katarzyny w Toruniu. Później uwieczniałem zabawę weselną w Restauracji Młyn Smaków w Toruniu. Teraz przyszedł czas na sesję ślubną w pałacu Ostromecko. Planując ją z Katarzyną i Rafałem w głowie tkwiła nam idea romantycznego, pałacowego stylu glamour

Podczas sesji ślubnej starałem się uchwycić delikatność i elegancję. Ubiór Młodej Pary idealnie komponował się z stylem sesji ślubnej. Mój obiektyw zdecydowanie pokochał lekkie i powabne falbany przy sukni Katarzyny. Fantazyjne fale dobrze wyglądały w kadrach statycznych, jak i tych w ruchu. Suknia ślubna świetnie współgrała z jasnym garniturem Rafała. Wyglądali zjawiskowo. Efektem są złapane chwile czułości, ukradkowe spojrzenia, bliskość w miejscu pełnym tradycji i historii.

JAKI PAŁAC NA SESJĘ ŚLUBNĄ W KUJAWSKO-POMORSKIM?

Tak jak już wiecie naszą sesję poślubną zrealizowaliśmy w Pałacu w Ostromecku. Oprócz walorów estetycznych zaletą tego miejsca jest fakt, iż nie generuje dodatkowych kosztów (oprócz dojazdu) – wstęp na teren parku jest darmowy. Sesję pałacową możemy przenieść również do pięknych wnętrz, szczególnie jeśli pogoda nie dopisuje. Województwo kujawsko-pomorskie oferuje nam bogatą listę pałaców, willi i dworków, gdzie możemy zrealizować sesję zdjęciową w stylu glamour. Dobrze jest być przygotowanym na każdą ewentualność. Jednak zanim wyruszymy na miejsce warto skontaktować się z właścicielami i upewnić czy pobierana jest opłata lub czy przypadkiem nie jest to miejsce planu filmowego. 

DALSZE PROPOZYCJE PAŁACÓW W KUJAWSKO-POMORSKIM

Gdzie jeszcze możemy zrealizować sesję pałacową w okolicy Bydgoszczy? Jest kilka perełek na mapie naszego województwa – Pałac Romantyczny Turzno, Hanza Pałac Wellness & Spa, Pałac Wierzbiczany, Pałac Komierowo, Pałac Łazienki w Ciechocinku, czy Pałac w Lubostroniu. Wszystkie wpisują się w styl glamour. Więcej informacji na temat tych miejsc oraz więcej propozycji możecie znaleźć w artykule na moim blogu: przegląd sal weselnych. Wymienione obiekty są nie tylko propozycją zorganizowania wesela, ale również oferują przepiękne scenerie na sesje narzeczeńskie, poślubne.

Sesja ślubna w pałacu ostromecko
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 2
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 3
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 4
Sesja poślubna w Ostromecku
sesja w pałacu ostromecko 2
Pan młody
Para udająca się na sesję poślubna
Sesja poślubna w stylu glamur
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 13
Sesja poślubna w pałacu ostromecko
Pałacowa sesja poslubna 1
Sesja ślubna w pałacu
Sesja ślubna w stylu glamur
Sesja poślubna w Ostromecku
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko
pomysły na sesję narzeczeńską
Para młoda na sesji poślubnej
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 8
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 12
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 19
Pan młody
fotograf ślubny gdańsk
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 9
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 17
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 10
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko
Pałac ostromecko bydgoszcz sesja poslubna
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 21
sesja poslubna w ostromecku
sesja slubna w palacowym ogrodzie
Sesja poslubna bydgoszcz
Pałac ostromecko bydgoszcz sesja poslubna
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 16
Para na sesji poślubnej
fotografia slubna bydgoszcz
fajne miejsca na sesję narzeczeńską
fotografia slubna bydgoszcz
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 23
sesja pałacowa
sesja w pałacy
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 25
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 24
sesja_ślubna_w_palacu_ostromecko 22
Sesja ślubna w pałacu ostromecko34
fotografia slubna bydgoszcz
Sign up and get

10% Off

On all flooring services