sesja ślubna, plener ślubny

Sesja ślubna to kolejny czas, kiedy spotykacie się oko w oko z fotografem. Tym razem jest trochę inaczej, niż w dniu ślubu, kiedy to główny prym wiódł reportaż, a fotograf był waszym cieniem. Tym razem w jakieś malowniczej przestrzeni. Tylko Wy, ja i aparat. Bez gości, bez głośnej muzyki, bez braw. Ale to Wy kradniecie całe show tej chwili. Plener ślubny to niesamowita okazja, aby stworzyć obraz, które pozostaną z Wami na lata.

sesja ślubna - plener ślubny - porady i inspiracje

JAK WYGLĄDA SESJA ŚLUBNA?

Zanim spotkamy się na sesji ślubnej ustalamy wcześniej szczegóły, omawiamy i dyskutujemy. Wybieramy termin i miejsce. Szczegółowo omawiamy zamysł całej sesji, jej styl. Może być tak, iż sesja ślubna jest kompatybilna z stylem i wystrojem wesela, np. jeśli wesele było w stylu glamour, na sesję wybieramy elegancje miejsce np. ogrody pałacowe i tam ją realizujemy. Ale nie zawsze tak jest. Tak naprawdę to wszystko zależy od Was. Możemy wybrać miejsce, które ma dla Was znaczenie sentymentalne lub inne, które po prostu ma cudowne walory estetyczne. W zależności od wybranego motywu ustalamy ewentualne dodatki. Następnie spotykamy się w wyznaczonym miejscu i działamy!

Sesja ślubna bydgoszcz cena
fotograf toruń
Fotograf ślubny Bydgoszcz

SESJA ŚLUBNA CZY WARTO?

Ktoś kiedyś zapytał mnie – co fascynuje cię w fotografii? Według mnie najwspanialsze w fotografii jest to, że umożliwia ona poznanie historii drugiego człowieka. W szczególności fotografia ślubna toruje nam dostęp do odkrywania jego piękna i zamykania momentów w małym kadrze – raz na zawsze. Coś w stylu lampy Aladyna.

Można by pomyśleć, że skoro fotograf towarzyszył wam cały dzień w dniu ślubu i nie odstępował was o krok, macie już mnóstwo zdjęć i sesja ślubna jest zbędna… Nic bardziej mylnego. Sesja ślubna to zupełnie inna historia, w której nadal Wy gracie główną rolę. Tym razem jesteście Wy, malownicze otoczenie, piękne światło, kompozycja, kolory i … głębia uczucia. Zdjęcia są wspaniałą historią waszej miłości pełną szczerości, zmysłowości, intymności.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA SESJĘ ŚLUBNĄ?

Sesja ślubna to bardzo fajna przygoda i miło spędzony czas. Jako fotograf nie wymagam od Was specjalnych szczegółowych przygotowań. Jednak jest parę kwestii, o które warto wcześniej zadbać, by później cieszyć się pięknymi zdjęciami.

 1. Zagospodaruj wolny czas! Jeśli umawiacie się z fotografem na sesję ślubną, postarajcie się nie planować nic innego tego dnia. Ważne jest, aby uniknąć sytuacji, kiedy to spieszycie się gdzieś zaraz po sesji, albo nie mieliście czasu z rana i cała wyprawa na sesję ślubną jest na „wariackich papierach”. Obiektyw szybko wyłapie niepotrzebny stres. Ważne żebyście byli zrelaksowani i szczęśliwi.
 2. Zadbaj o profesjonalny makijaż! Makijaż fotograficzny to cudowna sprawa. Ukryje niedoskonałości i sprawi, że będziecie wyglądali świeżo w każdą pogodę, zarówno latem i zimą. To sugestia nie tylko dla Pań.
 3. Przejrzyj pinteresta! Zanim wybierzecie się na sesję ślubną warto mieć w głowie swoje wyobrażenie. Może są jakieś kadry, które szczególnie Wam podobają się. Warto zobaczyć różne inspiracje i podzielić się nimi z fotografem.
 4. Poćwicz przed lustrem! Wystarczy chwila przed lustrem. Warto porobić różne miny, ocenić swój lepszy profil.

POMYSŁY NA Sesję ŚLUBNą

Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł. Uwielbiam tworzyć nowe koncepcje, mobilizować i dodawać odwagi nowożeńcom, aby realizować ich pomysły na sesje ślubną. Nawet te, które mogłyby się wydawać najbardziej szalone. Jestem otwarty na propozycje i z chęcią pomogę w ich realizacji. Istnieje także pewna grupa tzw. „gotowców”, które mogą przypaść do gustu.

 • Sesja ślubna w konkretnym stylu. Tutaj mamy do wyboru pewien wachlarz opcji. Na topie są sesje ślubne w stylu boho, glamour. Ostatnio coraz częściej słyszy się o stylu industrialnym. W zależności co jest bliskie waszemu sercu organizujemy sesję ślubną tak, aby wszystko ze sobą grało (miejsce, dodatki itp.).
 • Sesja ślubna latem, jesienią, zimą wiosną. Każda pora roku jest dobra na sesję ślubną, gdyż każda kryje w sobie piękno. Pora roku również może być motywem przewodnim. Także jeśli macie wesele zimą, nie musicie czekać do lata z sesją plenerową.
 • Sesja ślubna w mieście. Miasto daje duże możliwości. Architektura, zarówno stare, zabytkowe kamieniczki jak i nowoczesne budownictwo świetnie sprawdzi się jako tło miejskiej sesji ślubnej.
 • Sesja ślubna w lesie, na łące, nad jeziorem, w ogrodzie. Kadry opływające zielenią to strzał w dziesiątkę! Natura, kolory ziemi, roślinność pięknie komponują się jako tło do ślubnych kadrów.
 • Sesja ślubna nad morzem, sesja ślubna w górach – dwa odległe od siebie krańce kraju. Musiałem je wyróżnić, bo są niezwykle piękne i klimatyczne. Jeśli macie daleko a marzy się Wam sesja nad morzem lub w górach warto zaplanować ją np. podczas podróży poślubnej.
  To jedynie kilka propozycji i inspiracji na zorganizowanie sesji poślubnej. Wybór miejsca i koncepcji sesji poślubnej jest kwestią bardzo indywidualną. Zapraszam do kontaktu żeby ustalić szczegóły Waszej sesji ślubnej.

szukasz pełnych SESJI ślubnych?

zajrzyj na mojego bloga

SESJA ŚLUBNA O CZYM JESZCZE WARTO PAMIĘTAĆ?

Przezorny zawsze ubezpieczony! Poniżej kilka kwestii, o których warto pamiętać wybierając się na sesję ślubną:

 1.  Zabierz ubranie na zmianę.
  Najczęściej przydają się wygodne buty na zmianę. Zdarza się, że na miejsce sesji ślubnej trzeba kawałek dojść lub w planach jest małe przemieszczanie się. Warto wtedy mieć w torbie wygodne trampki i nie martwić się o odciski. Kwestie ubrania trzeba zawsze rozpatrywać indywidualnie. Zimą należy pamiętać o ciepłej bieliźnie ukrytej pod ubraniem, latem i w upalne wieczory Panowie będą czuć się bardziej komfortowo, gdy w samochodzie będzie czekała koszula na zmianę.
 2.  Dodatkowe opłaty.
  Warto pamiętać o dodatkowych kosztach, które mogą pojawić się. Opłata wynikająca z dojazdu na miejsce sesji ślubnej może znacznie wzrosnąć w momencie, gdy miejsce pleneru ślubnego jest bardzo oddalone. Wtedy trzeba mieć także na uwadze koszt dojazdu fotografa. Niektóre miejsca na plener ślubny mają darmowy wstęp. Są jednak lokalizacje, gdzie za wstęp trzeba zapłacić, np. palmiarnie, dworki, oranżerie. Jeśli zależy nam na jakiś specjalnych dodatkach (np. balony z helem, zimne ognie) to także trzeba dodać do kosztorysu. Zostały jeszcze mini koszty, np. opłata miejsca parkingowego, zakup czegoś do picia.

KIEDY ZROBIĆ SESJĘ ŚLUBNĄ?

Najlepszym rozwiązaniem jest sesja ślubna zaplanowana zaraz po ślubie. Najczęściej sesje ślubne odbywają się około 2 tygodnie po ślubie. Nie radzę odkładać tego na późniejszy termin. W waszych sercach są jeszcze żywe wspomnienia z dniu ślubu i co ważne ubiór ślubny leży idealnie. W momencie, gdy odkładamy sesje ślubną w perspektywie kilku miesięcy ryzykujemy. Panie zachodzą w ciąże, zmienia się praca, miejsce zamieszkania i coraz trudniej jest nam wygospodarować termin. Tak sesja ślubna będzie fajnym zamknięciem całej ślubnej przygody. Sesję ślubną można zaplanować np. podczas podróży poślubnej. Warto wykorzystać piękne miejsce, w którym będziecie i uwiecznić na zawsze te chwile.

Sesja plenerowa ślubna Bydgoszcz
Fotograf ślubny z Torunia

SESJA ŚLUBNA W DNIU ŚLUBU CZY PO ŚLUBIE?

Osobiście jestem zwolennikiem tej drugiej opcji, a mianowicie sesji ślubnej zaplanowanej po ślubie. To zdecydowanie wygodniejsza i lepsza możliwość a o jej zaletach pisałem w powyższym akapicie. Jeśli jednak z różnych przyczyn para młoda nie decyduje się na sesję po ślubie warto wykrzesać choć trochę czas w trakcie wesela na mini sesję ślubną. Tutaj na uwadze musimy mieć także komfort gości weselnych. Nie możemy pozwolić na to, aby czekali bezczynnie na parę młodą. Parę lat temu jako gość weselny czekałem wraz z innymi pod domem weselnym na parę młodą, która zaraz po kościele pojechała do parku na sesję. Uwierzcie mi, to nie był dobry pomysł. Zatem wybieramy moment, kiedy goście weselni dobrze bawią się, nigdy nie jest to początek wesela. Wymykamy się dosłownie na maksymalnie 30 minutek. Nie oddalamy się daleko. Korzystamy z ogrodu lub innego ładnego miejsca znajdującego się przy sali weselnej.

portret panny młodej

CENA SESJI ŚLUBNEJ

Tak jak już zauważyliście każda sesja ślubna jest indywidualnie dostosowywana do waszych potrzeb. W zależności od miejsca, charakteru i pomysłów oferta cenowa sesji ślubnej może się różnić. Zapraszam do kontaktu. Porozmawiamy i ustalimy szczegóły waszej wymarzonej sesji ślubnej.

Minimum 40 zdjęć

Poddanych autorskiej obróbce graficznej

2-4 godzin pracy

Tyle czasu potrzebujemy żeby zrobić piękne zdjęcia.

Galeria online + pendrive

FOTOGRAF NA SESJĘ ŚLUBNĄ – ZAPRASZAM!

Jeśli szukasz fotografa ślubnego na sesję ślubną i moje zdjęcia przypadły Ci do serca zapraszam do kontaktu. Możesz wejść w zakładkę kontakt i zgłosić się poprzez formularz lub zadzwonić. Sprawdzę, czy termin Twojego ślubu jest wolny. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie. Porozmawiamy, uzgodnimy szczegóły, odpowiem na pytania i przedstawię Wam ofertę. Do usłyszenia!

Sprawdź termin

Umówmy się na kawę

Sign up and get

10% Off

On all flooring services